100 kníh od Tatrabanky

Projekt ˝100 kníh“, nad ktorým drží záštitu Tatra Banka, je programom na podporu verejných knižníc a súčasnej generácie slovenských spisovateľov. Tatra Banka spolupracuje na tomto projekte    s   Literárnou    a   kultúrnou  agentúrou   L.  C.  A.  a  s vydavateľom Kolomanom Kertészom Bagalom. Tento rok sa do tohto programu dostala aj Galantská knižnica.
V Renesančnom kaštieli v Galante sa dňa 25.01.2006 konalo odovzdávanie kníh spojené s literárnou besedou. Za Tatra Banku odovzdával knihy riaditeľ galantskej pobočky pán Marek Lenčéš do rúk riaditeľa Galantskej knižnice Mgr. Štefana Poláka.
Keďže podujatie malo slávnostný charakter o hudobný doprovod sa   postaral   Gabriel   Farkaš   zo   Základnej   umeleckej  školy v Galante.
Po odovzdaní knižného daru pokračovalo stretnutie literárnou besedou pod taktovkou vydavateľa a spisovateľa Kolomana Kertésza Bagalu. Na besedu prišli mladí spisovatelia a publicisti – Viliam Klimáček a Zuzana Szatmáry. Publikum tvorili študenti slovenského a maďarského gymnázia. Atmosféra bola výborná, pútavé rozprávanie hostí upútalo študentov, ktorí prejavili veľký záujem o ich literárnu tvorbu a mali množstvo otázok. V závere besedy boli prednesené básne od Zuzany Szatmáry.
Ďakujeme Tatra Banke za takýto chvályhodný projekt a pozývame všetkých, ktorí majú záujem o nové knihy súčasných slovenských autorov (a nielen tých) do Galantskej knižnice.

Ut
Št
Pi

Knihy, ktoré čítate, si kupujete alebo požičiavate?
Archív ankiet