Čítanie s Pipi

 

 

Čítanie je ako čarovný prútik
Otvára cestu k rozprávkam


Skôr ako začnú naše ratolesti chodiť do školy, my rodičia a dospelí im vštepíme túžbu naučiť sa v škole čítať, aby si po čase rozprávky prečítali samé. Kým malí žiačikovia „preskáču“ celú abecedu, ich chuť  hľadať rozprávkové knižky pohasne, u niektorých sa celkom vytratí. Čaro rozprávok sa nestratilo, len kľúčiky si žiaci kdesi potratili.
So žiakmi 2.B triedy na ZŠ Sídlisko SNP sme sa rozhodli urobiť niečo   naviac.   Od  septembra  2006  sú   všetci   žiaci   zapísaní v Detskom oddelení Galantskej knižnice a pravidelne si chodia vymieňať knihy s pani učiteľkou. Z niektorých žiakov sa stali takí horliví  čitatelia,  že  chodievajú  do  knižnice  aj  bez spolužiakov v doprovode   rodičov.   Tety   knihovníčky    Alena    Jamrišková a Katarína Brezinová nám vychádzajú v ústrety a zapojili nás do projektu „Čítanie s PIPI“ na počesť stého výročia narodenia autorky Astrid Lindgrenovej. Bezprostredné príbehy hlavnej hrdinky Pipi, jej neokrôchané správanie a detsky naivné vyhlásenia si nás všetkých pri spoločnom čítaní počas dvoch týždňov celkom podmanili. Spoločné čítanie sme zavŕšili 19. marca na vydarenej besede v školskej knižnici našej školy. Deti nás dospelých  prekvapili  svojimi vedomosťami o Pipi, ktoré dokázali v kvíze. Nakoniec boli prekvapené aj ony, keď za odmenu dostali „Pipine“ zlaté dukáty.
Veríme, že sa nám podarilo v deťoch zasiať maličké semienko budúceho čitateľa. O tom, že im Pipi „učarovala“ sa môžete presvedčiť v galérii výtvarných prác Detského oddelenia Galantskej knižnice.


Mgr. Alžbeta Hirková
uiteľka ZŠ Sídlisko SNP

zdroj: http://www.galanta.sk/users/gn_arch/gn2007-04-sk.pdf


Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 

Anketa
Uvítali by ste viac podujatí týkajúcich sa kníh (besedy s autormi, čítania atď)?
áno
71%
nie
29%
Archív ankiet
Vytlačiť stránku