Noc s Andersenom

Večer s Andersenom v Galantskej knižnici
V roku 1967 Medzinárodný výbor pre detskú knihu vyhlásil 2.apríl za Medzinárodný deň knihy. Aj zamestnanci Galantskej knižnice, ktorej zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj, si už po druhýkrát pripomenuli tento sviatok zorganizovaním podujatia pod názvom – Večer s Andersenom, ktoré sa začalo 1.apríla 2005 o 18,00 hodine vo vestibule knižnice, kde viac ako štyridsať detí s napätím očakávalo začiatok programu.
Po privítaní všetkých zúčastnených detí a hostí, medzi ktorými nechýbali Jozef Keppert, riaditeľ Vlastivedného múzea v Galante, Mgr. Margita Knappová, riaditeľka Galantského osvetového strediska, PhDr. Anna Jonášová a samozrejme ani zástupcovia regionálnej televízie ZOBOR, sa na úvod divákom predstavila divadelná skupina „Za šecki drobné“.
Manželia Ralíkovci, ktorí sú vedúcimi tohto divadelného krúžku, s mladými a nádejnými hercami zinscenovali scénku jednej z najznámejších rozprávok Cisárove nové šaty. Ich výkon bol okúzľujúci, čo dokazoval aj potlesk, ktorý od malých divákov zožali.
Po predstavení sa deti, niektoré aj v sprievode rodičov, odobrali do klubovne Galantskej knižnice, kde pokračoval večer čítaním a pozeraním rozprávok H.Ch.Andersena. Celý večer vyvrcholil symbolickým sadením stromčeka a nakoniec detskou diskotékou. Pre všetkých zvedavcov boli priestory knižnice otvorené dlho do noci a deťom poskytnutý neobmedzený prístup na internet.
Podujatie sa skončilo približne o 23,00 hodine, kedy si svoje deti vyzdvihli rodičia a reakcie detí, ktorým sa nechcelo ísť domov a najradšej by v knižnici zostali do rána, bola pre celé osadenstvo Galantskej knižnice znakom, že večer sa vydaril nad očakávanie.

Ut
Št
Pi

Knihy, ktoré čítate, si kupujete alebo požičiavate?
Archív ankiet